Epdm Zemin Kaplama

Ana Sayfa > Epdm Zemin Kaplama

Tartan zemin kaplama olarak da isimlendirilen epdm zemin kaplama birçok özellikleriyle dikkat çekiyor. Profesyonel zemin kaplaması olan epdm zemin kaplamaları kaliteli içeriğe sahip olduğundan uzun yıllar boyunca performansını koruyor.

Pek çok farklı renk seçeneklerinden üretilen bu zemin kaplamaları özellikle açık alanlarda uygulanıyor. Fakat epdm zemin kaplamalarında kaliteli işçilik son derece önemlidir. Hatalı bir şekilde uygulanması düşük verim elde edilmesine neden oluyor. Dolaysıyla epdm zemin kaplamalarında amatör inşaat firmaları yerine kurumsal kimlikli inşaat firması tercih edilebilir.

EPDM Zemin Kaplaması Nedir?

Beklentilere hitap eden epdm zemin kaplama pek çok zemin kaplamalarından farklı bir işleyişe sahiptir. Bu zemin kaplama daha geniş adımlar üzerinden hazırlanıyor. Bu bakımdan hazırlanışı yoğun bir çalışma gerektiriyor. EPDM zemin kaplaması renkli kauçuk granüllerin poliüretan bağlayıcılarla karıştırılarak çelik mala veya finisher adını alan özel bir hazırlama makinesi üzerinden sert zemin alana sıkıştırılarak serpilmesi neticesinde elde edilen bir zemin kaplama türüdür.

Bu zemin kaplama türü maksimum düzeyde dayanıklıdır. Olumsuz hava şartlarına karşı son derece dirençlidir. Şiddetli yağışlardan etkilenmesi söz konusu değildir. Yağışlarda renk tonunda değişim meydana gelmez.

EPDM Zemin Kaplaması Uygulandığı Alanlar

Epdm zemin kaplama en temel özelliklerinden biri de geniş bir kullanım alanına sahip olmasıdır. Bu zemin kaplaması tenis, basketbol, hentbol gibi spor tesisleri, yürüyüş parkurları, çocuk park alanları, eğitim merkezi kreş alanları gibi birçok alanlarda güvenle uygulanıyor.

EPDM zemin kaplama özenle uygulanması gerekir. Bu zemin kaplamasının en temel özelliklerinden biri de geçmiş dönemlere oranla bugün her bütçeye uygun fiyatlardan uygulanmasıdır. Bu nedenle her ölçekten işletmeler tarafından tercih ediliyor.

EPDM Zemin Kaplaması Uygulanışı Nasıldır?

EPDM zemin kaplamasının uygulanışı kademeli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Farklı kalınlık, renk tonları ve desenler üzerinden ve toplamda 2 kademe üzerinden uygulanıyor. 1.katman olarak siyah geri dönüşüm kauçuk katmanı ve 2.katman olarak da orijinal renkli kauçuk katmanı üzerinden uygulanıyor.

Ancak zemin kaplamasından istenilen başarının elde edilmesi açısından dikkat edilmesi gereken ayrıntılar da bulunuyor. Zemin kaplamasının +18 sıcaklık değerinde hazırlanması önemlidir. Özellikle alt zemin kısmının kuru ve nem oranından yeteri düzeyde faydalanmış olmasına özen gösterilmelidir. Firmamızdan epdm zemin kaplama hizmeti alabilirsiniz.