DÖŞEME TÜRLERİ

Akçaağaç Park : Maple hardwood, basketbol için geleneksel bir seçimdir. Kapalı park yerleri diğer kapalı spor parkelerden daha fazladır. Sertağın prevalansı rekabetçi spor için tercih edilir; antrenörler ve takımlar evde ve uzakta aynı yüzeye oynamak istiyorlar. Genç oyuncular aynı zamanda profesyonel rekabete doğru ilerledikçe sert tahtaya alışmak istiyorlar. Sertağacın dezavantajı, yüksek bakım maliyetleri ve daha az çok yönlülüktür. Ahşap desenli vinil bu nedenle popüler bir alternatif haline geldi. Tarkett Sports’un sert ahşap akçaağaç döşemesine ClutchCourt denir.

Pad ve Pour Poliüretan: En sert ve en dayanıklı spor döşeme çözümlerinden bir tanesi pedi ve dökme poliüretandır. Yüksek nokta yüklerine ve haddeleme yüklerine ayak basarken basketbol ve diğer kapalı alan etkinlikleri için uygundur. Eğer ağır ekipmanlara dayanabilen bir spor yüzeye ihtiyacınız varsa, bir pad & pour poliüretan mükemmel bir seçenektir. Arazi evlerinde ve çok amaçlı alanlarda yaygındır ve tamamen kaymaz olan tek spor döşeme sistemidir. Tarkett Sports’un pad ve dökme sistemi, Tarkett’in Beynon Spor Yüzeyleri tarafından üretilen PolyTurf Plus’tır .

Geri dönüştürülmüş Kauçuk, EPDM ile: Bu özel kauçuk döşeme türü, rekabetçi oyun oynamak yerine pratiklik için tasarlanmıştır. Bir ağırlık odası, eğitim odası veya fitness merkezi için döşeme seçenekleri düşünüyorsanız, bu ideal bir yüzeydir. EPDM cipsli geri dönüştürülmüş kauçuk, kurulumu kolay rulolar veya fayanslarda yaygın olarak bulunur. Dropzone , bu uygulama için Tarkett Sports’un kauçuk döşeme hattıdır.

Spor muşamba: Tarkett Sports bu kategoride yol gösteriyor. ASTM F2772’ye göre 1. sınıf şok emici bir zemin olan EcoPure 4.6 mm linolyum, anaokullarında, ilkokuldaki spor salonlarında veya kafeteryalar kadar iki katına çıkan spor salonlarında hafif dinlence aktiviteleri için idealdir. Yüksek aşınma direncine ve çok düşük bakım maliyetine sahiptir. En önemlisi, EcoPure linolyum en sürdürülebilir spor döşeme seçeneklerinden biridir. Çevre önemli bir husustur ve LEED sertifikalı bir tesise doğru çalışıyorsanız, Cradle to Cradle® Silver sertifikalıdır ve sadece doğal, yenilenebilir bileşenler kullanır.

Spor Vinil: Vinil, atletler için yüksek düzeyde şok emme, tekdüzelik ve rahatlık sağlar. Basketbol, ​​voleybol ve diğer birçok etkinlik için idealdir, ancak çok amaçlı spor salonlarında gerçekten üstün. Bölgeniz yalnızca sporu değil konferanslar, toplantılar ve olayları barındıracaksa iyi bir seçim şok emici bir vinil zemin olabilir. Bu nedenle K-12 okullarında, topluluk merkezlerinde ve kiliselerde en yaygın olanıdır. Tarkett Sports’un spor vinil ürünü Omnisports’tur .

Vulkanize Kauçuk: Vulkanize kauçuk, genellikle, renk için üstte bakir kauçuk katmanlı bir geri dönüştürülmüş alt tabaka içerir. Yüksek düzeyde enerji geri dönüşü yorgunluğu azaltır, ancak basketbol gibi aktiviteler için vinil veya sert ağaçlara kıyasla daha az uygundur. Dayanıklılık da önemli bir özelliktir. Alanınız, ağır teçhizat veya büyük tribünler gibi aşırı statik ve haddeleme yüklerine dayanması gerekiyorsa bu yüzeyi seçin.

Açık saha ve saha tesisleriniz için düzenli bakım ipuçları.

Açık saha ve saha tesisinizin iyi görünmesini sağlamak ve daha da iyi performans göstermek için düzenli ve rutin bakım uygulamaları anahtardır. Aslında, proaktif olmak için herhangi bir uzmanlığa ihtiyaç duymuyorsunuz. Aşağıdakiler, düzenli parça bakımında kılavuz olarak kullanılabilir:

 

Düzenli geçiş yollarını gerçekleştirilmeli : Bir noktaya düzenli olarak yürümeyi bir noktaya getirin. Her şeridi ve her iki tarafını gördüğünüzü belirlemek için iki kez daire oluşturmanız gerekebilir. Yüzeye, gevşek kauçuğa, yıpranmış işaretlere veya başka herhangi bir şeye dikkat edin. Eğer bir şey görürseniz, fotoğrafını çekin. Herhangi bir onarıma başlamadan önce fotoğrafı çekim montajcısına gönderin. Parkurunuza, coğrafi konumunuza ve bulunduğunuz mevsime bağlı olarak spesifik tedavi türleri gerekli olabilir.

Temiz tutulmalı : Büyük çöpler (çubuklar, çam kozalakları, dallar vb.) Yüzeyden elle çıkarın. Yüzeyi yeterince uzak tutan bir yaprak üfleyicisi ile tozu ve kirleri temizleyin, enkazı hasar görmeden hareket ettirin veya yüzeyin üzerine basınç uygulamayın. Unutmayın, yolda kalmaya izin verdiğiniz herhangi bir şey işaretleyebilir veya yüzeye zarar verecek şekilde koşucular tarafından zemine sokulabilir.

Yıkama: Bazen, bir yüzey kirli veya pis gözükecektir. Farklı parça türleri farklı temizleme protokollerine sahip olduğundan, montajcınızla bunu telafi etmeye yönelik tüm önerileri tartışın. Müteahhit, yağmurun problemin üstesinden gelmesine izin vermenizi ya da özel ekipmanların ve temizlik ürünlerini kullanmasını tavsiye edebilir. Yanlış yaklaşım yüzeye zarar verebilir – önce her zaman sorun.

Drenler: Düzenli olarak drenleri temizleyin . Engellendiyse, su parkurunuza girebilir ve yüzeyde sorunlara neden olabilir.

Alan Olayları: Alan olay yapılarınızı inceleyin. Kum çukurları genellikle bir endişe alanıdır. Zaman içinde, kum atılabilir (ya da tesisiniz topluluk kullanımı için halka açıksa ne yazık ki maalesef çocuklar ebeveynleri pistte yürürken ya da yürürken bu alanı bir kum sandığı olarak kullanır). Bu kum, onu aşındıran izin yüzeyine taşlanabilir. Kum çukurlarını açık tutun ve gerekirse kum ekleyin veya değiştirin. Çukurlar için kilitleme kapakları da bölgenin korunmasına yardımcı olur.

Pistin korunması : Pistonu, alana erişmek için ekipmanın üzerine sürülmesi gerekiyorsa pistonu veya başka bir malzemeyle örtün. Hiçbir koşulda ekipman parkurda sürmemelidir.

Kullanım saatleri: İyi bir parkur ve saha tesisi birçok topluluk tarafından önemli bir rahatlık olarak görülüyor. Alan, topluluk kullanımı için açıksa, günün 24 saati açık mı yoksa yalnızca birkaç saat / gün içinde mi karar alınması gerekecek. Karanlık saatler boyunca aydınlatma, tesisi vandallara daha az davet ediyor. Ancak, bir tesis denetimsiz olarak ne kadar çok kullanılabiliyorsa, sahibin ona zarar verebilecek herhangi bir yanlış kullanımını kontrol etme kabiliyeti o kadar az olur. Bir tesis topluluk kullanımına açık bırakılmışsa, parkur ve saha koşullarını periyodik olarak değerlendirip açık tutmaya veya kullanımını sınırlamaya karar vermelidir.