PVC ZEMİN KAPLAMALARI VE ÖZELLİKLERİ

Pvc zemin kaplama yoğun trafik alanlarında kullanılan yapısı gereği darbelere ve uvi ışınlara dayanım oranı yüksek olan anti bakteriyel zemin kaplamasıdır zemine komple yapışması sayesinde herhangi  büzüşme sözkonusu değildir. Üzerinde 0.70 0,50 vb. micron filim tabakası bulunan bu kaplamanın ek yerleri sıcak kaynak   ile kendi renginde kaynak filimi ile uygulandıktan sonra kullanılmaya başlayan bir kaplama türüdür.

Pvc zemin kaplamalarında Tarkett, Gerflor, Beefloor, , Forbo, Serflor, Mineflo vb. gibi Pvc Zemin Sistemleri olmak üzere tüm yapılar ile ilgili çözüm ve uygun fiyat üreten lider kuruluşuz. En uygun fiyata kısa sürede kaliteli çözüm üretmemiz, en küçük bir bölüm işinden en kapsamlı geniş projelerde başarılı sonuçlar sağlayan firmamız, en çok tercih edilen güvenilir firma olmamızı sağlamıştır. Yıllardır yaptığımız çalışmalarda tecrübesi ile teknolojiyi ve yenilikleri sürekli takip etmemiz, işimize verdiğimiz önemin başlıca göstergesi olmuştur. Eğitimli personelimiz gerekli işleri, gerekli malzemelerle gerektiği kadar malzeme kullanarak ve zamanında uygulayarak müşterilerimize en ekonomik fiyat sunmamızı sağlamıştır.

 

Pvc Zemin Kaplama iç mekan kaplamaları olarak bilinmektedir. Sert ve darbelere karşı dayanıklı olmasın dan dolayı Okul, Hastahane, Ofis, Avm Merkezleri, Spor Salonları, İş Yerleri ve buna benzer trafiği yoğun olan mekanlara eşsiz renk desenlerinin yanı sıra bakımı ve temizliğinin pratik olması bu zemin kaplama gurupları yoğun talep görmektedir.

1960’lı yıllardan itibaren özellikle Avrupa’da üretimi ve kullanımı hızla artan Pvc zemin Kaplama, 90’lı yıllardan itibaren ülkemizde de artan bir grafikle kendine yer bulmaya başlamıştır. Ülkemizde kullanımı özellikle konut tipi yer döşemesi olarak kullanılsa da son yıllarda ticari tip zemin kaplama malzemeleri özellikle yoğun yaya trafiğinin olduğu okul, hastane, ofis, kamu kuruluşları gibi alanlarda sıkça tercih edilmeye başlamıştır. Pvc Zemin Kaplama malzemeleri yapısal olarak 2 çeşittir. Bunlar:

  • Homojen: ürün baştan sona aynı içerikte olup, katmansızdır. Aşınmazlık kürü malzemenin içeriğinde yer almaktadır.
  • Heterojen: ürün katmanlardan oluşmaktadır. Bu katmanlar sırasıyla tabanda pvc esaslı köpük, hava değişimlerinde ürünün stabil kalması için cam yünü elyafı, malzemeye görünümünü veren desen kağıdı ile en üst katmanda saydam aşınmazlık küründen oluşur.

 PİZEM PVC ZEMİN KAPLAMA ÜRÜN GRUPLARI

PVC zemin kaplama malzemeleri kendi içlerinde de kullanım amaçlarına göre sınıflandırılmaktadır. Konut tipi yer döşemeleri, az yaya trafiğine uygundur. Üzerinde ayakkabı ile dolaşılması halinde zaman içerisinde deforme olabilir. Yoğun yaya trafiği için ticari tip yer döşemelerinden faydalanmak gerekir. Ürünlerin ticari tipi olup olmadığını ayırt etmek için; heterojen yer döşemelerinde üst aşınma tabakasının en az 0.55 mm aşınmazlık tabakasına sahip olması gerekir. Homojen malzemeler zaten ticari amaçla üretilmektedir. Ancak kendi içerisinde sınıflandırılmaktadır. Bunlar:

Grup T : ömrü boyunca cila gerektirmemektedir.

Grup P : ürün uygulandıktan bir kaç ay sonra cila gerektirebilir.

Grup M: ürün uygulanır uygulanmaz cila atılması gerekir aksi halde ürün deforme olur.

Zemin kaplamalar günümüzde çokça tercih edilmektedir. PVC zemin kaplama da son zamanlarda oldukça popülerdir. Bunun pek çok sebebi vardır. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyeldir. Bu sebeple zemin üzerinde hiçbir canlı organizma yaşayamaz ya da çoğalamaz. Bu da PVC zemin kaplamaların hijyenik olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple hastane okul kreş gibi hijyenin ön planda olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği se anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda dahi durgun elektrik bulunmaktadır. Elektrikle çalışan hassas cihazlar statik elektrikten etkilenir. Bu sebeple fabrika laboratuvar gibi elektrikle çalışan cihazların yoğun olduğu yerlerde PVC zemin kaplama kullanılmaktadır.

PVC zemin kaplamaların hijyenik olmasını sağlamaktadır. Bu sayede hijyenin ve temizliğin ön planda olduğu okul kreş hastane gibi mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda bile durgun elektrik bulunmaktadır. Elektrikle çalışan hassas cihazlar bu statik elektrikten etkilenir. Bu yüzden fabrika ve laboratuvar gibi elektrikli cihazların çok olduğu yerlerde PVC zemin kaplama kullanılmaktadır.

PVC kaplama temizliği de oldukça kolaydır. Sıkıntı yaşamadan yorulmadan PVC zemin kaplamaları temizleyebilirsiniz. Böylece saatlerce uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca her renk ve desende PVC zemin kaplama modelleri bulunmaktadır. Böylece yaptıracağınız yere uygun renk ve desenleri kolaylıkla seçebilirsiniz. PVC zemin kaplama homojen ve heterojen zemin kaplama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Heterojen zemin kaplamaların en önemli özelliği cila gerektirmemesidir. Katmanlar halinde bulunur. Homojen zemin kaplamaların aşınma dayanımı oldukça yüksektir. Bu sebeple insanların yoğun olduğu yerlerde daha çok tercih edilir. Ayrıca homojen zemin kaplamaların kaydırmaz özelliği de bulunur. Bu sebeple de spor salonlarında tercih edilmektedir.

PVC kaplama hem uygun fiyatlı hem de sağlamdır. Bütçenizi sarsmadan istediğiniz her yere kolaylıkla PVC zemin kaplama yaptırabilirsiniz.

PVC ZEMİN KAPLAMA UYGULAMASI

Pvc kaplama zemine uyulaması diğer zemin kaplama guruplarına göre daha kolay ve daha zordur daha kolay olan kısım düz döşemedir yani duvar diplerine süpürgelik olmayan alanlar zor olan kısmı tecrübe gerektiren yanı ise duvar diplerine süpürgelik yani pvc dönüş dediğimiz kısım bu kısım oldukca meşakatlı bir işdir.Öncelikle zemine pvc kaplama yapılmadan önce olmazsa olmaz dediğimiz bazı işlemlerden geçmelidir. Bunlardan ilki zemin etüdür zemin etüdü kısmı gerçekten pvc candamarıdır diye bileceğimiz gibi çok önemli bir faktör dür, düzgün zemin etüdü yapılmayan yada gerekli hazırlıklar olmadan körü körüne yapılan bir uygulama size dönüşü olmayacak bir sona götürür oyüzden zeminin nemi, zemindeki betonun mukavemmeti, zemindeki çatlaklar ve boşluklar bunların kesinlikle tamiratı yapılmalı ve üzerine zemin tesviye şapı atılmalı daha sonra atılan şap kurumaya burakılır nem ölçerle nemi ölçülür istenilen kurumaya ulaşmışsa şayet üzerine zımpara atılır ve uygulamaya başlanır. size yukarda zor kısım olan kaplamadan bahsettim şimdi duvar diplerine dönüş yani süpürgelik istiyorsak ilk önce süpürgelik için ihtiyacımız olan kep yastık malzemesi hazırlıyoruz daha sonra duvarı çırpı ipi ie çırpıladıktan sonra duvara ve kep yastık malzemesine bali sürüyoruz ve kurumaya yakın duvara yapıştırıyoruz ardın dan dış köşe için gerekli kelebekleri dış köşelere pvc yapıştırıcısı ile yapıştırıyoruz bu işlemi de yaptıktan sonra malzememizi yere sarıp yapıştırma işlemine geçiyoruz yapıştırma döşeme işlemide bittikten sonra sıra geldi ek yerlerini kaynatmaya bunun için bize derz açma aparatı ve kaynak makinası lazım önce derzimizi açıyoruz daha sonra ise ynı renkte kaynak kordonumuzu kaynak makinası ile ısıtıp ekyerlerine uyguluyoruz kaynak soğudukdan sonra fazlalıklarını kaynak kesme aparatı ile alıp uygulamayı tamamlıyoruz.

TARKETT PVC ZEMİN KAPLAMA

Ürün serileriyle uyumlu renklerde, güvenlik, kaydırmazlık, dayanıklılık ve ses azaltma özelliklerine sahip şık ve güvenli merdivenler için Avrupa birliğinde özel olarak üretilen pvc esaslı bir merdiven kaplamasıdır.Pvc merdiven kaplamanın en belirgin özelliği çok hafif olmasıdır. m2 başına ortalama 3 kg ‘dır. Uygulama yapılabilmesi için düz, pürüzsüz, kuru ve sert bir alt zemindir. Düzgün olmayan zeminleri için düzleştirme işlemi yapabiliriz. Tarkett pvc yer kaplamaları ile uyumlu, toplam 17 renk seçeneklerine sahiptir.Mükemmel kontrast yakalamak için mükemmel renk alternatifleri, ekstra cila uygulamasına gerek yoktur.Döşemede %30 zaman tasarrufu sağlayacak serbest döşenebilir ebatlar 5 renkte mevcutKöpük tabanı sayesinde yürüme konforu sağlar aynı zamanda akustiklik özelliğinden dolayı sessiz ortamlar oluşturur.1 mm aşınma tabakasıyla temizlik&bakım kolaylaşırken, yüksek aşınma direnci sayesinden yoğun trafik alan merdivenler de rahatlıkla kullanılmaktadır.Birleşim yerleri sıcak kaynak çekilerek birleştirilir. Sıcak kaynakla düz su geçirimsiz ve kesintisiz yerler elde ederiz.

En üst seviye hijyen ve nem koruması için sıcak kaynak  uygulamasını öneriyoruz. Pvc zeminin daha hafif bir malzeme olmasının diğer avantajı malzemenin kolay şekil alması merdiven ve duvarlara daha kolay uygulanmasıdır. Süpürgelik Pvc Zemin Kaplamasının kendisinden yapılır böylelikle keskin dönüşlerde ve köşelerde kir birikmez.Bütün birleşim yerleri sıcak kaynak olduğun için bütün odayı suyla doldursanızda hiçbir sızıntı olmaz. Tarkett pvc zemin kaplamaları her zaman hijyenik ve mükemmel çözüm oluşturur.Pi, Pvc Zemin Kaplama için Türkiye ‘nin her yerine 24 saatte pvc zemin kaplama yapıyoruz. Pvc Zemin Kaplama, uzun yıllar sorunsuz ve hijyenik olarak kullanabilirsiniz.

BEEFLOOR PVC ZEMİN KAPLAMA

Beefloor Pvc zemin Kaplama Günümüzde pvc zemin kaplamalar oldukça popülerdir. Bunun sebebi sağlığa zararları olmayışı, kullanımı ve uygulamasının da kolay oluşundan kaynaklanmaktadır. pvc zemin kaplamaların pek çok avantajı bulunmaktadır. Temizliğinin kolay olması avantajları arasındadır. Temizlikle çok zaman harcamadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Bir diğer özelliği ise anti statik olmasıdır. Fakat pvc zemin kaplamaların en önemli sebebi ve en büyük tercih sebebi antibakteriyel olmasıdır. Beefloor Pvc zemin Kaplama günümüzde en çok tercih edilenlerdendir. Hijyenik olmaları tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Anti bakteriyel oldukları için yüzeyinde hiçbir canlı form yaşayamaz ya da barınamaz. Özellikle hastanelerde Antibakteriyel pvc zemin kaplama oldukça tercih edilmektedir.

GERFLOR PVC ZEMİN KAPLAMA

Gerfloor Pvc zemin kaplama temizliği de oldukça kolaydır. PVC zemin kaplamaların temizliği çok kısa sürede biteceği için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. PVC zemin kaplamalar homojen ve heterojen zemin kaplamalar olmak üzere ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez. Kalınlığı yaklaşık 2 mm civarındadır ve katmanlar halindedir. Homojen zemin kaplamaların özellikleri her yerinde aynıdır. Aşınma dayanımı oldukça yüksektir. Bu sebeple trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Çünkü buralarda aşınma fazla görülür. Homojen zemin kaplamada eskimeye başladığında tekrar cila yapılarak yeni görünümü verilebilir.Yer kaplama oldukça sağlamdır. Bu sebeple bir kere PVC zemin kaplama yaptırdığınızda uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Hastane,okul,fabrika vs  yoğun kullanım alanlarına tercih edilmektedir

PVC SPOR ZEMİN SİSTEMLERİ

insanoğlunun estetik unsurlara olan ilgisi yaratılışından gelir. Dışarıdan bakıldığında göze hoş gelen her şey insanların dikkatin çeker ve bu objelere olan eğilimi artırır. Çevre düzenlemelerinde kullanılan yapı ürünleri de bu güzelliklerdendir.  Bu ihtiyaçtan yola çıkan üreticilerin hazırladığı görüntüleri ve işlevsel yapıları sayesinde yüzey kaplama yapı işlerinde sıklıkla kullanılan pvc spor zemin kaplama malzemeleri ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü ürün online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. Pürüzsüz ve gösterişli yüzey kaplamaları açık ve kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Uygulaması son derece basit olan bu ürünlerin renk ve model seçimi ise kullanıcıların tercihlerine bırakılmıştır. Dış etkenler, mevsimlerin yıpratıcı etkileri, baskı ve ağırlıklara karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan pvc kaplama ürünlerinin sıklıkla kullanıldığı alanlardan biri de sportif faaliyetlerin yürütüldüğü alanlardır. Bu alanlar sportif faaliyetin türüne göre kaplanmakta üzerine resim, amblem, simge, çizgi ve yer belirleme gibi özel işaretler çizilebilir.

Sportif Alanlarda Zemin Kaplama          

 

Sportif alanlar için kullanılan pvc ürünler yüzeyin yapısını ve genişliğini kullanıcıların tercihleri belirler. Örneğin futbol oynanacak sahada renklendirmenin çim saha görüntüsü verilerek hazırlanması ve işaret noktalarının çizilmesi gibi. Voleybol ve basketbol sahalarında kullanılan ahşap görünümlü pvc spor zemin kaplamalar, ahşap tonlara alternatif olarak dört temel ana renk kullanılarak da hazırlanabilmektedir.

Hızlı bir şekilde hareket edebilmeyi kolaylaştıran pürüzsüz yapı oyun esnasında pratik bir şekilde top sürmenize de imkan tanır. Sportif zeminlerde pvc ürünlerde kaliteli markaları tercih etmek uzun süre sıkıntısız kullanım için önemlidir. Ayrıca bu tür hizmetleri alanında uzman ve tecrübe sahibi firmalardan almalısınız. Çünkü sadece satış ve yapım aşamasında değil sonraki dönemlerde de verimli kullanım için sizlere rehberlik edecek firmaları tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.  Zemin kaplama hizmetini talep etmeniz halinde ücretsiz alan keşfi için firma elemanları sizlere yardımcı olacaktır. Teklif almak, kullanım özellikleri, temizlik ve bakım hizmetleri için de hizmet noktanızdan faydalanabilirsiniz. Haftanın tüm günleri ve saatleri kolayca erişim sağlayabileceğiniz kurumsal web sitesi sayesinde seçimlerinizi kolayca yaparak dakikalar içinde sipariş verebilirsiniz. Fiyat teklifi ve ürün karşılaştırmaları için sitede bulunan ürün listesini inceleyebilirsiniz.  Ödeme kolaylıkları, kampanyalar, ürün garantisi ve hizmet sözleşmesi gibi detayların üzerinde ayrıca duran hizmet ekibine aklınıza takılan her konuda sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Zemin Kaplama Yüzeylerinde Çeşitlilik

Sportif faaliyet için kullanılan zemin kaplama yüzeylerinde pürüzsüz ve sert zemin türlerinin yanında yumuşak ve elastik pvc türlerinde de faydalanılmaktadır. Özellikle esneme türünden egzersizlerin yapıldığı fitnes salonlarında kullanılan ısıya, neme ve darbelere dayanıklı yüzeyleri bunlara örnek gösterebiliriz. Daha çok epoksi türü kaplamalar kullanılarak hazırlanan yumuşak zemin aynı zamanda kaymayı da önler. Bu tür zemin modellerinin yaygın olarak kullanıldığı bir başka alan ise açık ve kapalı çocuk parklarıdır. Bu alanlarda zemin üzerine yan kenarlara, oyun aletlerinin altına yerleştirilen yumuşak pvc malzeme sayesinde minikler güven içinde oynayabilirler. metrelik ebatlara göre fiyatları belirlenen bu ürünler çeşitli milimetrik kalınlıklara sahiptir. Bu özelliği sayesinde hemen her yüzeye kolayca uyum sağlayabilen epoksilerin kalıplar halinde kullanılabilmesi malzeme israfını da önlemiş olur.  Sadece sportif alanlar ile çocuk faaliyet alanlarında değil bahçe zemini, çardak, kafe restoranların açık sahalarında da bu tür ürünleri görebiliriz. Kreşler, bekleme salonları, müze ve müzayade salonları, bankalar, hastane ve kurumsal alanlardan sonra evlerde de tercih edilen sportif zemin yüzeyleri ergonomik özellikleri yanında şık görüntüsü ile göz doldurmaktadır.

 
Pvc zemin kaplama Nasıl Yapılır ?
Pizem SATIŞ VE UYGULAMA 
Pizem,Pvc Zemin Kaplama Öncesi Çimento esaslı tesviye şapı yapılması Tesviye şapı uygulanacak yüzeyler sağlam, tamamen kuru, temiz, yapışmayı önleyici malzemelerden arındırılmış ve özel primer (astar) uygulanmış olacaktır. Kendiliğinden yayılan, çimento esaslı tesviye şapı (self levelling) zemindeki tesviye hatalarını yok etmek için minimum 2 mm kalınlıkta (ortalama 4,5 kg/m²) olacak şekilde uygulanacaktır. Şap uygulamasının her katmanında primer astar tekrar uygulanacaktır. Uygulama malzemenin kendiliğinden yayılmasını sağlayacak kadar kalın olacak, gaz çıkışını kolaylaştırmak amacıyla kirpi rulo ile tarama yapılacaktır. Uygulama tamamlandıktan sonra en az 36 saat kurumaya bırakılacaktır. Uygulanan tesviye şapı kuruduktan sonra çatlama meydana gelmeyecek, üzerinden süpürüldüğünde tozuma yapmayacaktır. Homojen PVC Zemin Kaplaması yapılması Çimento esaslı tesviye şapı tam olarak kuruduktan sonra homojen PVC zemin kaplama malzemesi döşeme işlemine geçilecektir. Öncelikle belirlenen döşeme planına göre zemin aplikasyonu Dünya’nın en büyük zemin kaplama malzemeleri üreticileriyle iş ortaklığı yürüten Pizem, Zemin Kaplama olarak sizlere doğru alanda doğru ürünü kullanma konusunda uzman kadromuzla gerekli desteği vermekteyiz. Siz de zemin kaplama alanındaki ihtiyaçlarınız için bir çözüm ortağı arayanlardansanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.